Sdružení Splav, z. s.

08.01.2023

Sdružení SPLAV, z.s., další členská organizace AZT, je místní akční skupina působící na Rychnovsku od roku 2004. Věnuje se podpoře rozvoje svého území přinášením informací, zkušeností, dobrých nápadů i finančních prostředků na projekty obcí, podnikatelů a neziskových organizací. Realizují také vlastní projekty. Jedním z nich je např. Zahrada Dobromysl v Záměli. Začínali již v roce 2013 tvorbou komunitní zahrady v areálu zámku v Doudlebách nad Orlicí. Poté se v roce 2020 přestěhovali do Záměle, kde vytvořili zcela novou Zahradu Dobromysl s certifikátem Přírodní zahrada. 

Zahrada DOBROMYSL

Zahrada Dobromysl v Záměli je jedním z projektů Sdružení SPLAV. Nabízí široké spektrum aktivit od vzdělávacích programů pro děti od mateřských po střední školy a pro zájmové skupiny dětí, dále osvětové semináře a workshopy o přírodních zahradách a udržitelném zahradničení, relaxační programy pro seniory a v neposlední řadě individuální a skupinové programy s prvky zahradní terapie.

A pro koho jsou aktivity v zahradě určeny?
Pro osoby, které jsou nebo se cítí zdravotně či sociálně znevýhodněné a chtějí odpočívat, pracovat a setkávat se ve vstřícném a přátelském prostředí (osoby s kombinovaným postižením - tělesným i mentálním, osoby s duševním onemocněním, postižené civilizačními chorobami, osoby pečující o osobu blízkou, pro seniory).

Dále pro pracovníky v sociálních službách, sociální pracovníky a pro pedagogické pracovníky, kteří hledapoznat jí inspiraci a chtějí se naučit, jaké aktivity s klienty nebo žáky na zahradě realizovat. Samozřejmě je tu zahrada pro žáky škol, kteří chtějí ve skutečnosti to, o čem se učí v prvouce a přírodovědě.

Prostor se tu najde jak pro jednotlivce, kteří rádi tráví čas v přírodě a dle svých možností a schopností jsou ochotni pomoci s údržbou zahrady, tak i pro skupiny lidí, které chtějí využít prostor přírodní zahrady pro své aktivity nebo organizace, firmy a společnosti, které hledají zajímavá místa pro setkávání svých zaměstnanců.

Zahrada Dobromysl v Záměli je zkrátka otevřenou oázou odpočinku, zábavy i poznání.


ZAHRADA DOBROMYSL
Přírodní zahrada Sdružení SPLAV
517 43, Záměl 51
731 572 619, petra@sdruzenisplav.cz 
FB: Zahrada Dobromysl

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky