Přečetli jsme za vás: Penelope Lively - Život v zahradě

28.12.2022

Odborné literatury na téma zahradí terapie je v českém jazyce bohužel jak šafránu. Je ale mnoho knih, které svým vlastním způsobem zmiňují pozitivní dopad zahradničení, a vůbec kontaktu s přírodou, na člověka. Jednou z nich je určitě již grafickým zpracováním obálky a jménem autorky nesmírně esteticky přitažlivá kniha Život v zahradě od Penelope Lively.


Držitelka Brookerovy ceny a zároveň vášnivá zahradnice napsala tuto knihu v úctyhodných 84 letech a je to znát. Již v úvodu knihy narazíte na v pravdě terapeutickou větu: "....zabořit ruce do hlíny a vzdorovat plynutí času."

Podmanivé přemítání nad dějinami a smyslem zahrad, zahradničení i zahrádkaření pohladí na duši a čtenáře překvapí, kolik světoznámých malířů a spisovatelů vábil kvetoucí ráj zahrad, autora Zahradníkova roku Karla Čapka nevyjímaje. Nelze než nesouhlasit s autorkou, když v několika větách shrnuje: "Zahradničíme totiž pro zítřek a pro budoucnost. Zahradničíme v očekávání, a proto je to tak osvěžující a povzbuzující činnost. Při zahradničení nejsme uvězněni v tom, co je tady a teď, ale myslíme na minulost i na budoucnost, uvažujeme, jak si to či ono vedlo loni, pracujeme na svých nadějích a plánujeme, co dál."

Odkaz na knihu v databázi knih zde

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky