Ohlédnutí za konferencí v Olomouci

07.11.2022

7. sešlost přátel zahradní terapie se uskutečnila v rámci konference na téma "Sociální zemědělství a zahradní terapie v praxi".

Dne 6. 10. 2022 se v reprezentativních prostorách Vyšší odborné školy sociální Caritas v Olomouci sešli jak přednášející z daných oborů, tak zájemci o tuto oblast. V panelu řečníků promluvil například Jan Zámečník z Evangelické teologické fakulty UK, Eliška Hudcová z VOŠ Jabok, Daniela Ochmannová z Caritas nebo Petr Gibas ze Sociologického Ústavu AV ČR (program, anotace a medailonky ZDE).

Odpolední program byl pak bohatě naplněn ukázkami příkladů dobré praxe, kdy se plnému sálu představili zástupci z Integračního centra Sasov, Květné zahrady, a Botumy a Menssany. Informacemi nabitá prezentace o zkušenostech z praxe na sociálních farmách v Holandsku studentky Caritas VOŠ sociální pak uzavřela odpolední blok prezentací.

Z reakcí účastníků jasně vyplývá, že zájem o daná témata, a především více prostoru na diskusi a sdílení vzájemných zkušeností, je velký. Už teď se těšíme na další setkání!

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky