Jabok

16.11.2022

Zajímá Vás zahradní terapie a chcete absolvovat akreditovaný kurz? Pak je tu pro vás Vyšší odborná škola Jabok v Praze, která je zároveň jedním ze zakládajících členů Asociace ZT.

Kurzy zahradní terapie má ve své nabídce již od roku 2015 a kromě úvodního kurzu Možnosti využití zahradní terapie pro integraci a aktivizaci osob se zdravotním a sociálním znevýhodněním v rozsahu 8 hodin je možné se přihlásit i na navazující kurz Praktické využití aktivit zahradní terapie při práci se znevýhodněnými osobami, též v rozsahu 8 hodin. Oba kurzy mají akreditaci MPSV a jsou určeny zájemcům z řad odborné i laické veřejnosti a studentům školy.

Nejbližší kurzy budou v nabídce na jaře 2023, až bude příroda trochu rozkvetlá. Přihlašování probíhá přes registrační formulář na webu www.jabok.cz, seznam aktuální nabídky je vždy na hlavní straně a v záložce "Další vzdělávání".

Vedle těchto kurzů určených veřejnosti se mohou studenti VOŠ Jabok přihlásit na volitelný kurz Úvod do zahradní terapie, který je vyučován blokově a má dotaci 20 hodin. Větší časový rozsah dovoluje kromě čerpání základů teorie a praktických ukázek navštívit i organizace, kde využívají zahradní terapii při práci s klienty a dalšími účastníky. Naposledy to byl např. Domov pro seniory Ládví na Praze 8 a komunitní zahrada Metro Farm na Císařském ostrově na Praze 7.

Vzbudili jsme váš zájem? Přijďte, těšíme se na vás!

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky